Toneelgroep De Appel
Toneelgroep De Appel is een toneelgezelschap dat vijfenveertig jaar actief is tussen 1972 en 2016. Het theatergezelschap komt uit Den Haag en heeft een eigen theater in Scheveningen. Het Appeltheater is een plek om te experimenteren voor De Appel. De Appel is tot de beëindiging van hun activiteiten het oudste repertoiregezelschap van Nederland.
Voorstellingen en ensemble van De Appel
Onder leiding van regisseur Erik Vos groeit Toneelgroep De Appel uit tot een succesvol gezelschap met meerdere spraakmakende stukken als Peer Gynt (1973, 2002), De Oresteia (1977), De feeks (1978), Faust I & II (1985), Drie zusters (1990), Trojaanse Vrouwen (2000), Bacchanten (2010), Op hoop van zegen (2016), Decamerone (2016). Het laatste stuk dat De Appel speelt is Hamlet (2016). In 2011 ontvangt De Appel de Oikos Publieksprijs en in 2012 de Toneel Publieksprijs voor het stuk Herakles.
Trailer Hamlet
Voor elke productie nodigt De Appel gastacteurs uit, maar de kern van elke bezetting bestaat uit het vaste ensemble van het gezelschap. Deze bestaat onder andere uit bekende acteurs als Catherine ten Bruggencate, Sacha Bulthuis, Geert de Jong, Will van Kralingen en Eric Schneider.
De Appel verliest subsidie
Na 2016 moet het gezelschap noodgedwongen stoppen na het wegvallen van de subsidie van de gemeente Den Haag. Het is niet de eerste keer dat De Appel financieel in de problemen zit, maar in 2000 weten de trouwe fans van De Appel het tij te keren met een 12 uur durende theatermarathon 5 voor 12. In 2016 lukt het niet de gemeente over te halen het gezelschap te blijven steunen en valt het doek definitief.
Beeld: © T. De Vries