Theaternieuws week 26: Afscheid Rob de Nijs en nominaties Theo d'Or en Louis d'Or
Rob de Nijs besloot na ruim 60 jaar zijn carrière in de Ziggo Dome.
Das Lied von der Erde mocht van componist Gustav Mahler geen Negende symfonie heten. De man was namelijk bijgelovig en zijn grote voorbeelden, Beehoven en Bruckner, overleefden dat aantal niet. Dus Das Lied von der Eerde werd een zesdelige liedscyclus voor tenor, alt en orkest, op gedichten die zeer vrij en via via uit het Chinees zijn vertaald.
Arnold Schönberg begon aan een bewerking van dit stuk voor een klein instrumentaal ensemble. Dit bleek echter een hele kluif en het werk werd pasin de jaren 1980 voltooid door Rainer Riehn. Het Belgische ensemble Oxalys speelt deze moderne versie.
Ben je op zoek naar een ander klassiek concert? Kijk dan ook even in onze theateragenda.
Rob de Nijs besloot na ruim 60 jaar zijn carrière in de Ziggo Dome.
We praten je bij over het belangrijkste theaternieuws van afgelopen week.
De Parade doet ook Den Haag, Utrecht en Amsterdam aan.
Boos on Tour is een avond met lezingen, discussies en cabaretoptredens.
Het volledige werk van Ramses Shaffy is uitgeschreven door pianist Nico van der Linden.
Wij gebruiken cookies om content te personaliseren, om social media functies aan te bieden en website verkeer te analyseren. We delen ook informatie over jouw gebruik op deze website met onze social media en analytische partners. Zij kunnen deze informatie gebruiken en eventueel combineren met andere informatie die je gedeeld met ze hebt. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met deze cookies.