Meeuw Rovers wint Amsterdams Studenten Cabaret Festival
En Maaike Dirkje Hop wint Leeuwarder Cabaret Festival.
Comedian Bas Birker was blij verrast toen hij hoorde dat hij tot de slimste twee procent van de bevolking hoorde. Of was hij wel echt zo blij? In zijn zesde comedyshow Twee Procent neemt hij het publiek mee in de wondere wereld van zijn brein.
Men zou zeggen dat hij 'gezegend is met een goed stel hersens'. Maar kun je het niet beter een vloek noemen? Want wat heb je eigenlijk aan een goed stel hersens als je er alleen maar mee kan terugkijken op al je domme acties?
In de meer dan 40 jaar dat Bas op deze aarde rondloopt, leerde hij vertrouwen op zijn ratio. De eigenschap om te vertrouwen op zijn gevoel bleef een beetje achter. Dus wat gebeurt er dan? Dan gaat je gevoel met je aan de haal. Dat gaat zelfs zo hard dat Bas wel een komisch duo met zichzelf kan beginnen.
In Twee Procent vertelt hij over alle domme dingen die hij als slimme jongen deed. Dat je eigenlijk gezegend bent als je een simpele kijk op de wereld hebt en vervloekt wanneer je juist heel veel weet. Wat vaststaat is dat iedereen kan lachen bij een voorstelling van Bas Birker!
De Tilburgse cabaretier Bas Birker (1979) trok aan het begin van zijn carrière iets meer naar de Vlaamse comedyscene dan de Nederlandse. In 2010 vertrok hij naar Antwerpen en timmerde hij aan de weg als comedian en mc (presentator). In 2013 speelde hij zijn eerste grote show Op Weg. Twee Procent is de opvolger van zijn vorige show In Blijde Verachting.
Kijk voor nog veel meer cabaretvoorstellingen in onze theateragenda.
Schrijf een recensie en maak kans op leuke prijzen.
En Maaike Dirkje Hop wint Leeuwarder Cabaret Festival.
En Maaike Dirkje Hop wint Leeuwarder Cabaret Festival.
Het theaterfestival vindt dit jaar plaats van 27 mei tot en met 8 juni.