Beleef de Nacht van de Viool
Op vrijdag 31 januari vindt in Utrecht de Nacht van de Viool plaats. Lees hier meer.
Het Franse Quatuor Tchalik is opvallend genoeg samengesteld uit twee broers en twee zussen uit één gezin. Tijdens dit concert in De Vereeniging in Nijmegen voeren ze Franse pianokwintetten uit van Reynaldo Hahn in de sfeer van de Belle Époque, de hedendaagse componist Thierry Escaich, en het geliefde werk van César Franck, ter ere van zijn tweehonderdjarige jubileum.
Geboren in een muzikale familie van Russische afkomst, hebben zij al van jongs af aan samen gemusiceerd. Dit heeft hen in staat gesteld de hechtheid, natuurlijke harmonie en gevoeligheid te ontwikkelen die in hun muziek tot uiting komen. Dankzij deelname aan internationale concoursen en studie bij prestigieuze musici, heeft het Tchalik Kwartet zich prachtige werken uit het klassieke, romantische en hedendaagse repertoire eigen gemaakt.
De instrumenten die door de leden van het kwartet bespeeld worden, zijn exclusief voor hen gemaakt door vioolbouwer Philippe Mitéran en strijkstokmaker Konstantin Cheptitski. De Tchaliks spelen regelmatig als kwintet, met hun broer Dania Tchalik op de piano.
Programma
Hahn - Pianokwintet in fis
Escaich - La ronde voor pianokwintet
Franck - Pianokwintet in f
Geniet van nog veel meer klassieke muziek. Kijk snel in onze theateragenda.
Foto: Steve Murez
Schrijf een recensie en maak kans op leuke prijzen.
Nijmegen
Op vrijdag 31 januari vindt in Utrecht de Nacht van de Viool plaats. Lees hier meer.
Op vrijdag 31 januari vindt in Utrecht de Nacht van de Viool plaats. Lees hier meer.
We blikken terug op een jaar vol verschillende voorstellingen.