Heddy Lester overleden op 72-jarige leeftijd
Ze werd bekend met het lied De Mallemolen.
Het koor van de Nationale Opera en de dansers van Het Nationale Ballet slaan de handen ineen voor een uitvoering van Giuseppe Verdi's Messa da Requiem. Op het podium worden ze bijgestaan door vier solisten, begeleid door het Rotterdam Philharmonisch Orkest. De regie is in handen choreograaf en regisseur Christian Spuck, die de muziek en dans op prachtige wijze laat samenkomen.
Verdi's Messa da Requiem kent een sterk dramatisch karakter, en is daarmee volgens Spuck uitermate geschikt voor een theatrale vertaling met toevoeging van dansers. De Duitse choreograaf geeft een bijzondere draai aan Verdi's begrafenismis. Hij laat de religieuze concepten als hel en verdoemenis voor wat ze zijn en focust zich in plaats daarvan op de menselijke emoties rondom de dood. Spucks bewerking van Messa da Requiem is doorspekt met gevoelens van angst, verdriet en woede.
Messa da Requiem wordt gezongen in het Latijn.
Muzikale leiding Eun Sun Kim
Choreografie en regie Christian Spuck
Decor Christian Schmidt
Kostuums Emma Ryott
Licht Martin Gebhardt
Dramaturgie Michael Küster, Claus Spahn
Sopraan Federica Lombardi (9, 13, 16, 19, 21 en 25 feb), Guanqun Yu (10, 14, 17 en 22 feb)
Mezzosopraan Yulia Matochkina (9, 13, 16, 19 en 21 feb), Agnieszka Rehlis (10, 14, 17, 22 en 25 feb)
Tenor Freddie de Tommaso (9,13, 16, 19 en 21 feb), Saimir Pirgu (10, 14, 17, 22 en 25 feb)
Bas Alexander Vinogradov 9, 13, 16, 19 en 21 feb), Maxim Kuzmin-Karavaev (10, 14, 17, 22 en 25 feb)
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Het Nationale Ballet
Koor van De Nationale Opera
Koordirigent Edward Ananian-Cooper
Originele productie van Opernhaus Zürich
Kijk voor meer voorstellingen in onze theateragenda.
Beeld: Marta Syrko
Ze werd bekend met het lied De Mallemolen.
Bekijk hier ook de nieuwe trailer van de meeslepende musical over de Berlijnse muur.
Wij gebruiken cookies om content te personaliseren, om social media functies aan te bieden en website verkeer te analyseren. We delen ook informatie over jouw gebruik op deze website met onze social media en analytische partners. Zij kunnen deze informatie gebruiken en eventueel combineren met andere informatie die je gedeeld met ze hebt. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met deze cookies.