Nationaal Theaterfonds werkt aan Nationale KinderTheaterWeek
De eerste editie staat gepland voor de herfstvakantie van 2023.
Verdi's operaklassieker La Traviata is al sinds jaar en dag een geliefd stuk en ook vandaag de dag nog een opera vol herkenning en erkenning. Hoofdpersoon Violetta Valéry vecht elke dag tegen maatschappelijke vooroordelen, terwijl ze op zoek is naar wie zij is en wie zij wil zijn.
Dorike van Genderen geeft namens de Nederlandse Reisopera een moderne draai aan de klassieker. Niet alleen is Pocketopera La Traviata een beknoptere versie, Violetta is daarnaast een transvrouw geworden. Net als in het klassieke verhaal zoekt deze moderne Violetta de vrijheid om te zijn wie zij vanbinnen is.
Van Genderen baseerde haar hoofdpersonage op het waargebeurde verhaal van Lili Elbe, die in de jaren 30 als een van de eerste mannen een geslachtveranderende operatie liet uitvoeren.
Kijk voor nog veel meer operavoorstellingen in onze theateragenda.
Beeld: Vruchtvlees - Christiaan Endeman
De eerste editie staat gepland voor de herfstvakantie van 2023.
Deze operaproducties zijn meer dan het bezoeken waard!
Wij gebruiken cookies om content te personaliseren, om social media functies aan te bieden en website verkeer te analyseren. We delen ook informatie over jouw gebruik op deze website met onze social media en analytische partners. Zij kunnen deze informatie gebruiken en eventueel combineren met andere informatie die je gedeeld met ze hebt. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met deze cookies.