Genomineerden VSCD Dansprijzen 2025
De meest indrukwekkende dansprestaties van het seizoen.
In deze Double Bill zet Korzo twee jonge talentvolle choreografen naast elkaar. Laat je meevoeren door Through van Justin de Jager en Kāli Mātā van Poernima Gobardhan.
Justin de Jager en Tosca Knauf dansen Through, een dansduet dat lijkt op een lichamelijke magic trick. In de dans blikt De Jager terug op zijn carrière als choreograaf en experimenteert hij met threading, een bewegingsconcept uit de breakdance waarbij optische illusies worden gecreëerd. De choreografie is het resultaat van een residentie na het winnen van de Leo Spreksel Award voor jong choreografisch talent. Laat je hypnotiseren door deze bijzondere dans.
Poernima Gobardhan weegt met Kāli Mātā het lichaam en het intellect tegen elkaar af. Voor de choreografie heeft ze zich onder meer laten inspireren door de bewegingen uit de Zuid Indiase vechtsport Kalaripayattu. Met precieze handgebaren, intense emoties en een meeslepend geluidslandschap neemt Gobardhan je mee in deze strijd tussen lichaam en geest.
Kijk voor nog veel meer dansvoorstellingen in onze theateragenda.
Foto: Conni Trommelitz
Schrijf een recensie en maak kans op leuke prijzen.
Nijmegen
Arnhem
Amsterdam
Haarlem
De meest indrukwekkende dansprestaties van het seizoen.
Meer dan 200 voorstellingen van 4 tot 6 juli.