Theater.nl bezocht: BABY BLUE
Een zomerse openluchtvoorstelling van Vis à Vis.
High-Rise is de nieuwste muziektheatervoorstelling van Orkater en KONVOOI. De voorstelling is gebaseerd op de dystopische roman van J.G. Ballard uit de jaren zeventig.
In eerdere theaterseizoenen maakte KONVOOI al succesvolle bewerkingen van de literaire klassiekers ILIAS en De meester en Margarita. In deze nieuwe theaterbewerking creëren ze op basis van het boek van Hallard een muzikaal, absurd en ontregelend angstvisioen over de mensen die zichzelf - tegen beter weten in - wil redden.
In High-Rise maken we kennis met Alice. Deze ietwat eigenaardige wiskundige verhuist op aanraden van haar broer Bobby naar een modern appartement op de vijfentwintigste verdieping van een woontoren. Het gebouw is van alle gemakken voorzien. Er is een supermarkt, een sportschool en een weelderig dakterras. Hoe hoger je komt in het gebouw, hoe duurder de woningen worden. Alice is de laatste die haar appartement betrekt.
Vanaf het moment dat Alice in de woontoren komt wonen, gebeuren er eigenaardige dingen. Het zo perfect lijkende gebouw begint langzaam maar zeker scheuren te vertonen, net als de onderlinge relaties van de bewoners. En het vreemdste: niemand lijkt er iets aan te willen doen. Terwijl Alice grip probeert te krijgen op het langzame verval, passen de andere bewoners zich aan. Of ze verdwijnen.
Alice's broer Bobby wil zijn appartement niet meer uit en de steenrijke architect van het pand kijkt vanaf zijn penthouse gefascineerd naar beneden. De verongelijkte documentairemaker Wilder begint ondertussen vanaf de begane grond zijn weg naar boven.
Met High-Rise toont KONVOOI een ontregelend en muzikaal portet van de mens in vrije val. Met deze voorstelling vraagt het gezelschap zich af: hoe moeten we omgaan met een wereld die binnen de kortste keren onleefbaar wordt? Het wordt een onderzoek naar de problemen van onze maatschappij, maar meer nog naar de oorzaken van de angst die we hierbij voelen.
Zoals we van KONVOOI gewend zijn, maken ze ook in High-Rise weer een combinatie van klassieke samenzang, elektronische muziek, klassieke muziek, bassen en drums.
Kijk voor nog veel meer toneelstukken in onze theateragenda.
Foto: Anne Claire de Breij
Schrijf een recensie en maak kans op leuke prijzen.
Den Haag
Den Haag
Leeuwarden
Den Bosch
Een zomerse openluchtvoorstelling van Vis à Vis.
Vijf diverse makers zijn geselecteerd. Twee zullen winnen.