Musical Awards 2024: Jesus Christ Superstar wint zes awards
De tweede grote winnaar is de kleinere musicalproductie MELK, met vijf awards.
Zaterdag 15 december 2018:
Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, Sir Mark Elder (dirigent)
Delius - A village Romeo and Juliet
Zaterdag 22 december 2018:
Les Musiciens du Louvre, Marc Minkowski (dirigent), Ana Maria Labin (sopraan)
Händel - Ode auf St. Caecilia, KV 592 (ork. W. Mozart)
Mozart - Mis in c, KV 427
Zaterdag 12 januari 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Vasily Petrenko (dirigent), Alina Ibragimova (viool)
Oestvolskaja - De droom van Stepan Razin
Sjostakovitsj - Tweede vioolconcert, op. 129
Brahms - Eerste symfonie in c, op. 68
Zaterdag 19 januari 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, JoAnn Falletta (dirigent)
Debussy - Prélude à l'après-midi d'un faune, L. 86
L. Andriessen - Agamemnon (Nederlandse première)
Chin - Le chant des enfants des étoiles (Nederlandse première)
Zaterdag 26 januari 2019:
Ghislieri Choir & Consort, Giulio Prandi (dirigent)
Vivaldi - Sonata a 4 al Santo Sepolcro in Es, RV 130
D'Astorga - Stabat Mater
Bononcini - Anthem for the funeral of the Duke of Marlborough
Händel - Dixit Dominus, HWV 232
Zaterdag 2 februari 2019 :
Radio Filharmonisch Orkest, James Gaffigan (dirigent), Simone Lamsma (viool)
Goebaidoelina - Offertorium, concert voor viool en orkest
Brahms - Vierde symfonie in e, op. 98
Zaterdag 9 februari 2019:
La Cetra, Barockorchester & Vokalensemble Basel, Andrea Marcon (dirigent), David Hansen (countertenor, Megacle)
Vivaldi - L'Olimpiade, RV 725
Zaterdag 16 februari 2019 :
Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, Nationaal Kinderkoor
Whitley - Speak out (Nederlandse première)
Moesorgski - Liederen en dansen van de dood (arr. D. Sjostakovitsj)
Verdi - Quattro pezzi sacri
Zaterdag 2 maart 2019 13:30:
SACRAAL ENTERTAINMENT: KAÃ?N EN ABEL
B'Rock Orchestra, René Jacobs (dirigent), Brigitte Christensen (sopraan)
A. Scarlatti - Cain overo Il primo omicidio
Zaterdag 9 maart 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Markus Stenz (dirigent), Tabea Zimmermann (altviool)
Zimmermann - Sinfonie in einem Satz
Bartók - Altvioolconcert, Sz. 120
Kurtág - Petite musique solennelle - En hommage à Pierre Boulez 90
Beethoven - Vierde symfonie in Bes, op. 60
Zaterdag 16 maart 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Stanislav Kochanovsky (dirigent), Sergei Khachatryan (viool)
Thorvaldsdottir - Aeriality (Nederlandse première)
Sibelius - Vioolconcert in d, op. 47
Rachmaninoff - Eerste symfonie in d, op. 13
Zaterdag 23 maart 2019:
Groot Omroepkoor, Philipp Ahmann (dirigent), Ivan Monighetti (cello)
Wantenaar - nieuw werk (In opdracht van NTR ZaterdagMatinee) (wereldpremière)
Tsjaikovski - Negen geestelijke koorwerken
Goebaidoelina - Sonnengesang
Zaterdag 30 maart 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Otto Tausk (dirigent), Maria Milstein (viool)
Raskatov - In excelsis (Nederlandse première)
Tsjaikovski - Zesde symfonie in b, op. 74 'Pathétique'
Zaterdag 6 april 2019 13:15:
Asko| Schönberg , Mahler Chamber Orchestra, Pablo Heras-Casado (dirigent)
Nas - Horseless Carriage (In opdracht van NTR ZaterdagMatinee, met finianciële ondersteuning van het Fonds Podiumkunsten)
Stravinsky - Suite uit 'Pulcinella'
Beethoven - Eerste pianoconcert in C, op. 15
Falla - El amor brujo
Zaterdag 13 april 2019 13:30:
Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, Giancarlo Andretta (dirigent)
Verdi - Nabucco
Zaterdag 20 april 2019:
Cappella Mediterranea, Chœur de Chambre de Namur, Leonardo García Alarcón (dirigent)
Colonna - Mis in e
Colonna - Dixit Dominus
Colonna - Sacre lamentazioni
Giorgi - Improprium expectavit
Giorgi - Ave Maria
Giorgi - Dextera Domini
Zaterdag 4 mei 2019:
Freiburger Barockorchester, RIAS Kammerchor, René Jacobs (dirigent)
Beethoven - Missa solemnis in D, op. 123
Zaterdag 11 mei 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Osmo Vänskä (dirigent), Alexander Gavrylyuk (piano)
Saariaho - Ciel d'hiver
Rachmaninoff - Eerste pianoconcert in fis, op. 1
Beethoven - Zesde symfonie in F, op. 68 'Pastorale'
Zaterdag 18 mei 2019 :
Ensemble Musikfabrik, Emilio Pomàrico (dirigent), Marco Blaauw (trompet)
Germanus - nieuw werk (In opdracht van NTR ZaterdagMatinee. Mede mogelijk gemaakt door het Fonds Podiumkunsten) (wereldpremière)
Saunders - Bite
Bauckholt - Schlammflocke (Nederlandse première)
Hirs - nieuw werk (In opdracht van NTR ZaterdagMatinee. Mede mogelijk gemaakt door het Fonds Podiumkunsten) (wereldpremière)
Chin - Gougalon 'Scenes from a street theatre'
Zaterdag 25 mei 2019:
Rotterdams Philharmonisch Orkest, Manfred Honeck (dirigent), Frank Peter Zimmermann (viool)
Dvorák / Honeck - Rosalka-fantasie Nederlandse première
Martinu - Tweede vioolconcert, H. 293
Dvorák - Achtste symfonie in G, op. 88
Zaterdag 1 juni 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, Markus Stenz (dirigent)
Schreker - Die Gezeichneten
Zaterdag 15 juni 2019:
Radio Filharmonisch Orkest, Bernard Haitink (dirigent), Camilla Tilling (sopraan)
R. Strauss - Liederen
Bruckner - Vierde symfonie in Es 'Romantische'
Schrijf een recensie en maak kans op leuke prijzen.
De tweede grote winnaar is de kleinere musicalproductie MELK, met vijf awards.
De tweede grote winnaar is de kleinere musicalproductie MELK, met vijf awards.
Richard Groenendijk kruipt in de rol van moeder Edna Turnblad.