Verkadefabriek (Den Bosch)
51.6956
5.297469999999976
Barbu
51.6865377
5.2993514
FF Swanjéé
51.6887828
5.308792599999999
Grand Café Silva Ducis
51.687483023452124
5.307207182049751
Cantina San Juan
51.6880974
5.3066841

Hamlet - Theater Rotterdam

Roman Derwig

Jacob Derwig schittert samen met zijn zoon Roman in een unieke, persoonlijke versie van Hamlet.

Toneel - €24

Hamlet - Theater Rotterdam

Roman Derwig

Jacob Derwig schittert samen met zijn zoon Roman in een unieke, persoonlijke versie van Hamlet.

Toneel - €24

Verzet!

Sahand Sahebdivani

Sahand Sahebdivani is een van de beste verhalenvertellers van Nederland.

Toneel - €20

Wendy Pan

Circus Treurdier

Schuldgevoelens. We kennen het allemaal en we voelen ons vaak de hele dag door schuldig. Zo ook Wendy Pan. 

Toneel - €22
arrow down

Informatie over theater

De Verkadefabriek presenteert zichzelf als de culturele ontmoetingsplek van 's-Hertogenbosch. Het cultuurhuis gelooft dat creativiteit en een open blik kunnen bijdragen aan een betere wereld en wil daarom een plaats zijn waar dat gestimuleerd wordt. Iedereen is er dus welkom.

Er gebeurt dan ook veel in de Verkadefabriek. Elk jaar staan er zo’n 6000 activiteiten op het programma, zoals film, theater, cabaret, muziek en debat. Daarnaast vinden er ook allerlei festivals plaats, zoals Festival Cement, Theaterfestival Boulevard, November Music en de Nederlandse Cabaretdagen.

Het theater is tevens de thuisbasis van verschillende gezelschappen, waaronder Matzer Theaterproducties en Theater Artemis.

 

Geluidsversterkende apparatuur De Verkadefabriek maakt gebruik van een infrarood-systeem. Gehoorvoorzieningen kun je tot een half uur voor aanvang van de voorstelling krijgen bij de kassa.
Toegankelijkheid Rolstoelplaatsen zijn aanwezig. Deze kun je reserveren als je een kaartje koopt. Indien je als rolstoelgebruiker in een gewone stoel wilt zitten, dien je dit ook tijdig aan te geven.
Hulphond Blindengeleide- en hulphonden zijn welkom.

 

Geschiedenis Verkadefabriek

Het fabrieksterrein in Den Bosch deed lange tijd dienst als koekjesfabriek. Ericus Gerhardus Verkade toverde het pand in 1929 om tot de Verkadefabriek, waarna er nog tot 1993 de heerlijkste koekjes werden gefabriceerd. 

Nadien stond het complex jarenlang leeg. Aan het begin van de 21e eeuw kwam de Verkadefabriek in beeld als nieuw kunstencentrum. ZT Hollandia en Theater Artemis voerden er vervolgens enkele voorstellingen op, waarna het complex tussen 2002 en 2004 flink onder handen werd genomen.

In 2004 opende cultuurhuis De Verkadefabriek haar deuren met twee theaterzalen, drie bioscoopzalen en grote café-restaurant. Vijf jaar later werden er nog eens twee filmzalen bijgebouwd. 

arrow down
arrow down

Bereikbaarheid

ROUTE

Plan je route via Google Maps

 

PARKEREN

Rondom de Verkadefabriek liggen drie parkeerterreinen: achter het pand (P1), aan de Tramkade (P2) en aan de Veemarktweg (P3). De drie parkeerterreinen zijn 24 uur per dag geopend. Let op: de betaalautomaat voor P1 en P2 staat ín de Verkadefabriek. Buiten openingstijden dien je met de pinpas in te checken bij de parkeerterreinen. P3 heeft een eigen betaalautomaat.

 

OPENBAAR VERVOER

De Verkadefabriek ligt op ongeveer 10 minuten lopen vanaf NS-station 's-Hertogenbosch. Verlaat het station aan de centrumzijde en ga op het Stationsplein (voor de Gouden Draak) linksaf de Koninginnelaan in. Volg deze weg en de Brugstraat, tot voorbij het Emmaplein. Sla vervolgens voor de Kwikfit (Brugplein) linksaf de Boschdijkstraat in. De Verkadefabriek ligt vervolgens aan de rechterkant van de weg.

 

gerelateerd nieuws

Kijken: optredens en winnaars Musical Awards 2025

Kijken: optredens en winnaars Musical Awards 2025

Met optredens van o.a. Dear Evan Hanson en Foxtrot.

De genomineerden voor de 25e Musical Awards

De genomineerden voor de 25e Musical Awards

Vanavond, 16 april, wordt de 25e editie van de Musical Awards uitgezonden.

Laatste nieuws

Re-Play komt met nieuwe theatertour!

De tour zal 'Kijk om je heen, je bent niet alleen' gaan heten.

25 apr 2025 Artiesten

Nieuwe spektakelmusical met Suzan Seegers: Bokkenrijders

De musical is in juni 2026 te zien in Maastricht.

25 apr 2025 Musical
23 apr 2025 Muziek

Nieuwe romantische kerstkomedie op komst: Christmas in the Air

Dit najaar is de opvolger van het succesvolle Cupcakes for Christmas te zien in het theater.

22 apr 2025 Musical