Snip en Snap
Een bekend komisch duo, gevormd door Piet Muyselaar en Willy Walden. Van 1937 tot en met 1977 waren ze veertig jaar publiekstrekkers van de zeer succesvolle Sleeswijk Revue.
Willy Walden (1905-2003) en Piet Muijselaar (1899-1978) traden in 1937 voor het eerst op als de dames Snip en Snap in het populaire radioprogramma De bonte dinsdagavondtrein, als vervangers van de zieke Louis Davids. Hun komische sketch was een dermate groot succes dat de producent van het programma, René Sleeswijk (1907-1978), besloot ze in het theater te laten optreden, waarmee de Sleeswijk Revue geboren was. Vier decennia lang lang zouden hiermee volle zalen worden getrokken, o.a. jaarlijks wekenlang in Carré. Publiekstrekkers waren de typetjes Snip en Snap, maar Walden en Muijselaar traden ook op in andere komische rollen en zongen liedjes. Daarnaast bood hun revue een podium aan jonge artiesten als Tobi Rix, Donald Jones, Teddy Scholten, Mieke Telkamp en Corry Brokken – die met producent Sleeswijk trouwde. Ook was er het showballet, waarvan de Deense Aase Rasmussen deel uitmaakte, al spoedig de echtgenote van Walden.
Twee oude vrienden
Veel van hun teksten werden geschreven door Max Tailleur en Jacques van Tol. Die laatste schreef ook het zeer bekende, door Walden vertolkte melancholische lied Als op het Leidscheplein de lichtjes weer eens branden gaan (op een melodie van Cor Steyn), dat in de oorlogsjaren de gevoelens van velen vertolkte. Behalve in de theaters waren Snip en Snap ook veelvuldig te horen op de radio en tv en werd er een speelfilm gemaakt rond de typetjes. Na veertig jaar gingen Walden en Muyselaar alias Snip en Snap in 1977 met pensioen. Hun laatste grote succes was het lied Twee oude vrienden. Willy Walden zou daarna nog tot op zeer hoge leeftijd het wekelijkse radiospelletje Raad een lied… of niet presenteren, samen met zijn vrouw Aase Rasmussen. Hun hond Nouschka bleef daarin nooit onvermeld.