Niet Schieten!
Niet Schieten! is een Nederlandse cabaretformatie, bestaande uit Arend Edel, Maarten Hennis en Erik Jobben. Het trio won in 1994 het Cameretten Festival en leverde talloze theaterprogramma's af. In 2012 verliet Jobben het gezelschap om in 2019-2020 (tijdelijk) terug te keren voor het jubileumprogramma 25 jaar Lust en Leed.
Sinds 1994 is Niet Schieten! een bekende naam in de Nederlandse theaterwereld. De cabaretgroep behaalde in dat jaar de tweede plaats op het Amsterdamse Kleinkunst Festival en won het prestigieuze Cameretten Festival.
Na het gloriejaar volgden de cabaretprogramma's van Edel, Hennis en Jobben elkaar in rap tempo op. De afgelopen decennia stond de formatie op de planken met shows als Natte Narren, Petrov, Loverboys en Nymfomannen.
Jobben verlaat Niet Schieten!
In 2012 verliet Jobben om persoonlijke redenen Niet Schieten!. Hij is in de jaren die volgenden wel betrokken gebleven als tekstschrijver, maar klom niet meer het podium op. Edel en Hennis gingen samen verder en leverden als duo een tweetal cabaretprogramma's af: Vrouwen willen maar 1 ding en Kusje erop. Daarna volgde nog de show Tijd voor een Trio, waarvoor ze konden rekenen op de diensten van collega Esmée van Kampen.
Reünie Niet Schieten! - 25 jaar Lust en Leed
In 2019 wordt Niet Schieten! herenigd voor de jubileumtournee 25 jaar Lust en Leed, waarin het cabarettrio terugblikt op de 14 voorgaande theaterprogramma's. De heren hebben een fascinatie voor het vrouwelijke geslacht en proberen al jarenlang de vrouw te doorgronden. Inmiddels zijn ze ouder en wijzer, maar of dat betekent dat ze precies weten hoe het allemaal in elkaar steekt?
Foto: Niet Schieten - Campagnebeeld 25 jaar lust en leed - Fotograaf Ron de Gruyl