Valentijnsdag! 14x de liefste liedjes
Kijk hier naar de mooiste nummers van o.a. Herman Finkers, Claudia de Breij en Rob de Nijs.
Herman van Veen is zanger, clown, componist, schrijver, kunstenaar en cabaretier. Hij was jarenlang ambassadeur van Unicef en is nog steeds een activist voor de rechten van kinderen. Als artiest is hij ook erg bekend in België en Duitsland.
Herman van Veen was de zoon van een arbeider in Utrecht. Toch mocht hij viool, zang en muziekpedagogie gaan studeren aan het Conservatorium. Hij maakte zijn landelijke debuut in 1965.
Het werk van Herman van Veen is vrij lastig te omschrijven, aangezien het nogal omvangrijk is. Hij heeft inmiddels 184 cd's in vijf verschillende talen op zijn naam staan. Van Veen gaat de hele wereld over met zijn voorstellingen. Herman schrijft verhalen en maakt schilderijen. Hij maakte zelfs een paar films, waarvan Nachtvlinder de bekendste is.
De beroemdste creatie van Herman van Veen is toch zeker wel Alfred Jodocus Kwak. In 1976 schreef Herman van Veen, op verzoek van Unicef en het Haags Residentie Orkest, een theatervoorstelling over een moedige eend uit Groot Waterland. De opbrengst van de muzikale theatershow ging voor een deel naar Unicef. Deze theatershow werd een gigantisch succes en reisde ook naar Duitsland en Oostenrijk.
Maar daar bleef het niet bij. Een paar jaar later verscheen een prentenboek gepubliceerd van de fabel die Van Veen had geschreven. In 1987 verschenen de avonturen van Alfred J. Kwak als strip. En in 1989 verscheen een 52-delige Japanse animatieserie, met alle karakters en muziek van Van Veen. Deze tekenfilm was wereldwijd te zien en heeft nog steeds een cult-status.
Zowel de theatershow als de tekenfilmserie van Alfred J. Kwak mag je gerust bestempelen als maatschappijkritisch. Ze waren beiden gemaakt voor kinderen, mag vertelden wel over grote mensen problemen, zoals hongersnood en onrecht. Dat is niet helemaal toevallig, want Van Veen is zijn hele leven erg maatschapppelijk betrokken geweest.
Herman van Veen was toen echter al lang beroemd in Nederland met zijn liedjes en clowneske cabaretprogramma's. Wie kent niet nummers als Hilversum 3, Anne, Toveren en Opzij? Een lied van Herman van Veen kun je altijd meteen herkennen, of het nu een nummer van hemzelf is of een cover. Overal klinkt die typisch klassieke zangstem duidelijk door.
Dat wil echter niet zeggen dat Van Veen alleen maar deftige programma's maakt. Juist niet. Veel beroemde sketches lijken recht uit de volkswijken van Utrecht te komen. Ook gebruikt Herman vaak herinneringen aan vroeger als materiaal voor zijn shows. Ook gebruik hij heel veel mime en clowns-technieken, en daardoor zijn de sketches praktisch tijdloos. Het is dan ook geen wonder dat hij daarmee over de hele wereld publiek trekt.
Herman van Veen kreeg in 1976 de Louis Davids ring uit de handen van Wim Kan en gaf deze in 2015 door aan Claudia de Breij. Sinds 1993 is hij Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en sinds 2008 ook ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Kijk hier naar de mooiste nummers van o.a. Herman Finkers, Claudia de Breij en Rob de Nijs.
De zanger is nog niet van plan om te stoppen!
Theaternieuws gemist deze week? Lees het snel nog even terug in ons overzicht!
De cabaretière en zangeres heeft een gigantisch druk jaar achter de rug.
Een aangrijpende solovoorstelling naar het gelijknamige boek van Merlijn Kamerling.
Meld je nu aan en win een jaar lang gratis streaming!
Wij gebruiken cookies om content te personaliseren, om social media functies aan te bieden en website verkeer te analyseren. We delen ook informatie over jouw gebruik op deze website met onze social media en analytische partners. Zij kunnen deze informatie gebruiken en eventueel combineren met andere informatie die je gedeeld met ze hebt. Door deze website te gebruiken ga je akkoord met deze cookies.