Theater De Krakeling (Amsterdam)
52.3665555
4.879404799999975
Dabka
52.375861166558984
4.900806248188019
Cape Town Social Club
52.3661206
4.881094
Burrata
52.366661
4.8959085
Renato's Spaarndammerbuurt
52.3906381
4.8786739

Roodkapje in Amazonia (6+)

Duda Paiva Company

Een combinatie van Roodkapje en Braziliaanse volksverhalen. Vol fantasie, poppen en swingende muziek. 

Familie - €11
arrow down

Informatie over theater

Theater De Krakeling is al sinds 1978 hét familie- en jeugdtheater in Amsterdam. De programmering is exclusief toegespitst op kinderen van 2 tot 18 jaar en daarmee is De Krakeling het enige echte jeugdtheater in Nederland. De jeugd maakt hier kennis met diverse theatergenres, zoals muziektheater, dans, mime, toneel en poppentheater.

Geschiedenis De Krakeling

De Krakeling wordt in 1978 gevestigd door Hans Snoek in een oude turnhal aan de Nieuwe Passeerdersstraat. De gymzalen worden omgebouwd tot theaterzaal. In 2010 ontstaan er echter letterlijk barsten in De Krakeling. Door een aangetaste fundering verzakt het gebouw, inclusief de theaterzaal. Hierop besluit het theater een nieuw pand te zoeken. Sinds 2020 is het theater gevestigd op het terrein van de voormalige Westergasfabriek. 

De zaal van De Krakeling huist maximaal 200 bezoekers en staat bekend om haar openheid door het ontbreken van een podium. Als publiek zit je daardoor dicht op de acteurs. Daarmee is De Krakeling de ideale plek om je verwonderen en even helemaal uit je eigen wereld te stappen. 

Beeld: © Arjen Veldt

arrow down
arrow down

Bereikbaarheid

Theater De Krakeling is goed te bereiken met het openbaar vervoer, de auto en de fiets. Plan je reis van tevoren via Google Maps of 9292.nl

 

 

Openbaar vervoer

Vanaf station Amsterdam Centraal reis je met bus 18 (halte Van der Hoopstraat), 21 (halte Van Hallstraat) of 22 (halte Nassauplein) naar het theater. Vanaf deze haltes is het nog respectievelijk 9, 7 en 12 minuten lopen. 

Parkeren

Je vindt twee parkeergarages op loopafstand van De Krakeling. 

Als je goedkoper wilt parkeren, kun je ook kiezen voor parkeergarage Q-Park Bos en Lommer. Vanaf hier reis je vanaf halte Bos en Lommerplein met bus 21 naar halte Van Hallstraat. Vanaf hier is het nog enkele minuten lopen naar het theater.

gerelateerd nieuws

Jon van Eerd terug in het theater met Ons Pap Wil Bij De Revue

Jon van Eerd terug in het theater met Ons Pap Wil Bij De Revue

Publiekslieveling Jon van Eerd keert terug op de planken

Nieuwe show Simone Kleinsma in oktober in première

Nieuwe show Simone Kleinsma in oktober in première

Vooruit gaat over het verleden van Simone.

Laatste nieuws

Madelief van Straaten wint Utrechts Kleinkunst Festival

Ook de andere finalisten vielen in de prijzen.

12 mei 2025 Cabaret

Wie is... Rein van Duivenboden?

Rein van Duivenboden speelt vanaf oktober Link Larkin in Hairspray. Maar wie is hij?

10 mei 2025 Artiesten

Bente Mulan maakt debuut op West End in Hamilton

De Nederlandse musicalactrice was de afgelopen tijd te zien in de rol van Elsa in Frozen.

9 mei 2025 Artiesten

Desi van Doeveren gaat Aletta Jacobs spelen in ALETTA

De nieuwe comedy musical over feminist Aletta Jacobs gaat op 21 maart 2026 in première.

8 mei 2025 Artiesten